جستجو
  وكالت آن لاين ( آنلاين ) | وکیل | سایت وکیل | وکالت | سایت وکالت | وب سایت وکیل | وکیل دادگستری | وکیل با سابقه |دفتر وکالت | مشاوره حقوقی | مشاوره آنلاین حقوقی | مشاوره تلفنی با وکیل | مشاوره تلفنی حقوقی | مشاوره با وکیل | قبول کلیه دعاوی حقوی | بانک قوانین ایران | فروشگاه کتاب نرم افزار حقوقی
بسم الله الرحمن الرحیم
کانون وکلای دادگستری مرکز
قوه قضائیه
وزارت دادگستری
آموزش همگانی حقوق
آیا می‌دانید؟ پدر نسبت به پرداخت نفقه فرزندی که دارای شغل و درآمد مشخص است مسئوولیت ندارد.
برای مشاوره تلفنی و مطرح کردن مسائل حقوقی با شماره زیر تماس حاصل فرمایید در صورت پاسخ ندادن پیغام صوتی بگذارید 09337368360
دفتر وکالت
تهران - شهرک غرب - فاز یک - خیابان ایران زمین - کوچه 7 پلاک 2 واحد 2

پذیرایی:

روزهای زوج ( شنبه، دوشنبه و چهارشنبه ) از ساعت 17 الی 21 با تعیین وقت قبلی

شماره های تماس :

02188090375
02188088886
09121452736

اسکودا
اتحادیه سراسری کانون های وکلای دادگستری ایران اسکودا
کانون وکلای مرکز
کانون وکلای دادگستری مرکز
کانون وکلای اصفهان
کانون وکلای دادگستری منطقه اصفهان
کانون وکلای آذربایجان شرقی
کانون وکلای دادگستری آذربایجان شرقی
کانون وکلای کرمانشاه و ایلام
کانون وکلای دادگستری کرمانشاه و ایلام
کانون وکلای گلستان
کانون وکلای دادگستری گلستان
کانون وکلای آذربایجان غربی
کانون وکلای دادگستری آذربایجان غربی
کانون وکلای قم
کانون وکلای دادگستری قم
کانون وکلای همدان
کانون وکلای دادگستری همدان
کانون وکلای خوزستان
کانون وکلای دادگستری خوزستان
کانون وکلای بوشهر
کانون وکلای دادگستری بوشهر
کانون وکلای مازندران
کانون وکلای دادگستری مازندران
کنگره ملی وکلا
کنگره ملی وکلا
پایانه قوه قضائیه
پایانه قوه قضائیه
دیوان عالی کشور
دیوان عالی کشور
مجلس شورای اسلامی
مجلس شورای اسلامی
دادستانی کل کشور
دادستانی کل کشور
روزنامه رسمی
روزنامه رسمی
کانون وکلای بین الملل
کانون وکلای بین الملل
 
حقوق بر تمامی وجوه زندگی ما احاطه دارد

زمان برگزاری آزمون وکالت مرکز مشاوران قوه قضاییه مشخص شد
تاریخ انتشار : 09-04-1399

زمان برگزاری آزمون وکالت مرکز مشاوران قوه قضاییه مشخص شد

بهادری جهرمی گفت: روز سوم مهر ماه آزمون وکالت ۹۹ برگزار می‌شود و مجری آزمون مرکز سازمان سنجش خواهد بود.

علی بهادری جهرمی رئیس مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضاییه در نشست خبری عصر امروز خود با اصحاب رسانه ضمن گرامیداشت هفته قوه قضاییه اظهار کرد: سال گذشته موفق شدیم آزمون وکالت را برگزار کنیم و این آزمون برای اولین بار در تاریخ کشور به شیوه جدید برگزار شد.

وی ادامه داد: این آزمون برخلاف سایر آزمون‌های وکالت ملی بود، به همین دلیل ملی بودن سختی کار ما بیشتر شد و همچنین برای اولین بار این آزمون دو مرحله‌ای برگزار شد.

رئیس مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضاییه با اشاره به آزمون چهل گزینه‌ای بیان کرد: آزمون تستی به نوعی قمار است و عوامل متعددی در آن دخیل هستند، اما برای حل این مشکلات آزمون دو مرحله‌ای برگزار شد و کسانی که حداقل نمره را کسب کردند توانستند در مرحله دوم هم شرکت کنند.

حضور ۱۰ هزار و ۲۱۰ داوطلب در آزمون شفاهی آزمون وکالت قوه قضاییه

بهادری جهرمی با اشاره به مصاحبه آزمون گفت: جمعا ۱۰ هزار و ۲۱۰ نفر در مصاحبه و آزمون شفاهی شرکت کردند و این آزمون طی دو ماه انجام شد و حتی ما اولین مرکزی بودیم که از شیوع کرونا آزمون مصاحبه را متوقف کردیم.

وی ادامه داد: در این مصاحبه جمعا ۴۵۵ استاد، قاضی و وکیل با ما همکاری کردند و مصاحبه در ۷ استان اجرایی شد.

رئیس مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضاییه با اشاره به روش مصاحبه گفت: در هر منطقه ۳۰ تیم فرآیند مصاحبه را انجام می‌داد و هر تیم متشکل از ۳ استاد حقوق خصوصی و کیفری و روانشناسی بود و و تمام فرآیند مصاحبه کاملا به صورت الکترونیکی برگزار شد.

بهادری جهرمی ادامه داد: البته زمان انجام مصاحبه استاد روانشناس تشخیص می‌داد که داوطلب امکان مصاحبه نداشته و به همین دلیل ما از این داوطلبان دعوت به مصاحبه کردیم و هر داوطلب ۳۰ دقیقه زمان برای پاسخگویی داشت و البته قبل از مصاحبه هر داوطلب تست شخصیتی را انجام می‌داد.

وی گفت: کارنامه نهایی داوطلبان تا پایان این ماه برایشان ارسال می‌شود و هم در آزمون کتبی و هم در آزمون شفاهی ما تراز گیری نمرات را انجام دادیم.

بهادری جهرمی بیان کرد: از میان ۱۰ هزار داوطلب قریب به ۳۰۰ نفر از سوی روانشناسان مردود شدند و غیر از این تعداد افراد دوباره ترازسنجی شدند و کسانی که ۵۰ درصد بالاتر داشتند قبول شدند و مابقی عدم قبولی خوردند یعنی این افراد امتیاز لازم برای وکالت نداشتند.

وی تصریح کرد: اساسا فقط ۳۰۰ نفر رد شدند و مابقی فقط امتیازات لازم را کسب نکردند.

رئیس مرکز وکلا و کارشناسان و مشاوران خانواده قوه قضاییه با اشاره به قبول شدگان گفت: بیش از ۵ هزار قبولی داشتیم و مراحل استعلامات آن‌ها تأیید شده است.
سوم مهر ماه زمان برگزاری آزمون وکالت ۹۹

بهادری جهرمی تصریح کرد: روز سوم مهر ماه آزمون وکالت ۹۹ برگزار می‌شود و مجری آزمون مرکز سازمان سنجش خواهد بود و ثبت نام آن از مرداد ماه آغاز می‌شود. منابع آزمون هم از ماه پیش اعلام شده است و فقط در درس ثبت چند عنوان اضافه شده است.

رئیس مرکز وکلا و کارشناسان و مشاوران خانواده قوه قضاییه گفت: متأسفانه در سال ۹۹ نمی‌توانستیم از ظرفیت سرباز کارآموز استفاده کنیم و اگر این مجوز به ما داده نشود، کسانی که اعزام به خدمت باشند نمی‌توانند در آزمون شرکت کنند و کسی می‌تواند در آزمون شرکت کند که ۳۱ شهریور ۱۴۰۰ پایان خدمت یا معافیت دائم خود را ارائه کند.

وی با اشاره به مدرک تحصیلی گفت: مطابق سال گذشته کسانی که ترم آخر باشند می‌توانند در آزمون ۹۹ شرکت کنند و ثبت نام آزمون منوط به داشتن مدرک کارشناسی نیست، اما شرط ارائه مدرک در ۳۱ شهریور ۱۴۰۰ شرط است.

بهادری جهرمی درباره آزمون کارشناسی تصریح کرد: بیش از ۶۰ هزار نفر در آزمون کارشناسی شرکت کردند و درخواست‌هایی برای تمدید مهلت ثبت نام داشتیم و این آزمون به دلیل کرونا ۲۰ شهریور برگزار می‌شود.
مشارکت نزدیک به ۴ هزار نفر در آزمون مشاوران خانواده قوه قضاییه

رئیس مرکز وکلا و کارشناسان و مشاوران خانواده قوه قضاییه گفت: در آزمون مشاوران خانواده قریب به ۴ هزار نفر شرکت کردند و سعی می‌کنیم مطابق قانون حمایت از خانواده از بند ارفاق در ثبت نام استفاده کنیم، به دلیل جایگاه مشاوره خانواده شرایط آن سخت است، اما در فرآیند تمدید ثبت نام شرط سنی را از ۳۵ سال به ۳۰ سال کاهش می‌دهیم.

وی با اشاره به نشریه حامی عدالت گفت: حدود ۷ هفته است که این نشریه به صورت هفتگی منتشر می‌شود و امیدواریم زبان گویا و محل ارتباط گیری با نخبگان وکالت باشیم.

بهادری جهرمی گفت: سعی ما این است که خلاصه منابع آموزشی را در اختیار داوطلبان قرار دهیم و با همکاری اساتید دانشگاهی موفق شدیم دوره آموزش رایگان مجازی را بیش از ۱۰ ساعت برای هر درس برگزار کنیم و بیش از ۷ هزار نفر در این دوره شرکت کردند.

رئیس مرکز وکلا و کارشناسان و مشاوران خانواده قوه قضاییه درباره انتخاب هیئت مدیره مجموعه گفت: انتخابات ۹۸ هیئت مدیره سال گذشته انجام شد و به همین دلیل انتخابات شور‌ای عالی کارشناسان و وکلا انجام می‌شود و ۱۳۵ نفر در این انتخابات شرکت کردند و نزدیک نیمی از آن‌ها وکلا بودند و مابقی کارشناسان رسمی بودند که ۶ نفر از کاندیدا‌های وکالت و ۲ کاندید در مشاوره از بانوان بودند.

وی ادامه داد: ۳۰ تیر ماه انتخابات شورای عالی وکالت و کارشناسی انجام می‌شود.

هنوز ظرفیت آزمون وکالت سال ۹۹ مشخص نشده است

بهادری جهرمی با اشاره به اعتراضات انجام شده گفت: در آزمون سال گذشته ما ۱۰۷ هزار شرکت کننده داشتیم و کارنامه آن‌ها اعلام شد و مجری آزمون هم دانشگاه پیام نور بود و ما کاری کردیم که برای اولین بار کمتر از ۲ ساعت بعد از آزمون سوالات را روی سایت گذاشتیم و همین باعث شد داوطلب برای خود کارنامه فرضی ایجاد کند، اقدام دیگر ما این بود که سه روز بعد از آزمون پاسخ نامه تشریحی را صادر کردیم و وقتی داوطلب درصد واقعی خود را با نتایجی که خود به دست آورده بود چک کرده بود اعتراض کرد.

وی ادامه داد: به واسطه همین اعتراض سامانه‌ای تاسیس شد و واحد بازرسی مامور شد از ۱۰۰ داوطلبی که شکایت کرده بودند دعوت به عمل آورد و کارنامه آن‌ها تصحیح شد و یک مورد هم خطا ندیدیم، اما از تمام ۱۰۷ هزار نفر کمتر از هزار نفر در سامانه رایگان وارد شدند و برای تصحیح آزمون دستی هم فقط ۸۰ نفر به ما مراجعه کردند و باز هم اعلام می‌کنیم هر کسی که اعتراض دارد وارد سامانه شود.

رئیس مرکز وکلای قوه قضاییه گفت: با ترازگیری صورت گرفته فقط ۳۰ درصد ردی داشتیم که عموم آن‌ها در آزمون کتبی نمره پایانی داشتند و چون آزمون ملی بود ما نمی‌توانستیم تا پایان آزمون کارنامه را صادر کنیم و آن‌ها زمانی که کارنامه نداشتند اعتراض کردند.

وی با اشاره به ظرفیت آزمون وکالت سال ۹۹ گفت: هنوز ظرفیت آزمون مشخص نشده است و جلسات رسیدگی به این موضوع ادامه دارد و پیش از برگزاری آزمون ظرفیت را اعلام می‌کنیم.

بهادری جهرمی با اشاره به احیای حقوق عامه گفت: در دوره جدید قوه قضاییه حرکت به سمت احیای حقوق عامه خوب بوده است.

رئیس مرکز وکلا و کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضاییه با اشاره به تخلف یکی از کارشناسان رسمی گفت: هر شخصی ممکن است زمانی تخلف کند، اما برای این فرد و همدستان او کیفرخواست تشکیل شد.
مهم‌ترین خلأ دستگاه قضا نبود نظارت بر وکلا و مشاوران است

وی ادامه داد: مهمترین خلأ ما نظارت است، اما متأسفانه دستگاه اجرایی و قضایی همکاری لازم برای نظارت روی وکلا و مشاوران را ندارند و آن‌ها این امر را مستقیما به کارشناس ارجاع می‌دهند اگر به مرکز اطلاع داده شود، مرکز می‌تواند درباره تخلفات صحبت کند، اما وقتی اطلاعی داده نمی‌شود نمی‌توان انتظار داشته باشیم.

بهادری جهرمی با اشاره به ایجاد کمیسیون‌های مختلف در مرکز تصریح کرد: در این کمیسیون‌ها فعالیت‌های مختلفی انجام می‌شود، کمیسیون حقوق بشر و بین الملل از جمله این کمیسیون‌ها هستند.

وی درباره دادگاه‌های آنلاین گفت: امروز تمام وکلا به اطلاعات‌ آی تی دسترسی دارند و همزمان آموزش چگونگی استفاده از این سامانه را آغاز کردیم و در این حوزه خدمات خود را در حوزه وب ارائه کرده ایم و بستر اتوماسیون اداری را ایجاد کردیم.

رئیس مرکز وکلا و کارشناسان رسمی قوه قضاییه درباره اصلاح آیین نامه وکالت گفت: سال گذشته وکلای دادگستری با رئیس قوه قضاییه دیدار داشتند و همان جا رئیس قوه قضاییه دستور اصلاح آیین نامه را دادند و آیین نامه تعرفه یک نوآوری عظیم در قوه قضاییه و تحولی در دوره وکالت بود.

وجود بیش از ۲ هزار پرونده کهنه انتظامی در مرکز وکلا

بهادری جهرمی ادامه داد: معاونت حقوقی قوه قضاییه از وکلا خواست تا پیشنهادات خود را درباره آیین نامه وکالت اعلام کنند، آیین نامه کانون وکلا فرتوت است و به آن‌ها حتی اجازه برگزاری آزمون آنلاین را هم نمی‌داد.

وی افزود: همین آیین نامه‌ای که امروز اصلاح آن را نمی‌پذیرند چندین مرتبه توسط رئیس قوه قضاییه اصلاح شده است.

بهادری جهرمی با ا‌شاره به پرونده قضایی گفت: بیش از ۲ هزار پرونده کهنه انتظامی در مرکز بود و اکنون تعداد آن به هزار پرونده رسیده است.

نظر شما

نام * :
پست الكترونيكي * :
وب سایت :
نظر *:
  کد امنیتی را وارد نمایید :
اختصاصي براي مدير سايت ( درصورت انتخاب اين گزينه نظر شما در وب سايت ديده نخواهد شد )
لطفا از ارسال سوالات حقوقي در این صفحه خودداری نمائید . به سوالات حقوقي در این بخش پاسخ داده نمیشود .

نظریات مشورتی
نمونه دادخواست ها
صفحه اصلي
گالري تصاویر
برنامه هفتگي
سايت هاي مرتبط
امور موکلین
مطالب مفید حقوقی
قوانین
اخبار
لوایح
معرفی کتاب
پرونده
مطالب ویژه
سوگند نامه

 
سایت های حقوقی
وزارت دادگستری
سايت حقوقي نور
نهاد سازمان ملل متحد در ايران
سايت حقوقي وكالت
مجله قضاوت(ماهنامه قوه قضائيه)
بانك قوانين دادگستري تهران
روزنامه بازار كار
حقوق ایران به زبان انگلیسی
مرکزمشاوران حقوقی قوه قضائیه
خبرگزاری دانشجویان ایرانی
مرکز پژوهش های مجلس اسلامی
وبلاگ تخصصی حقوق ایران
وبلاگ تخصصی حقوق
پایگاه خبری پارسینه
وبلاگ حقوقی محمد رضا متین فر
سایت احقاق
یادداشت های حقوقی محمد باهو
معاونت حقوقی امور مجلس
سایت خبری تابناک
مرکز پژوهشهای مجلس شورای اسلامی
یادداشت و اخبار حقوقی حمید غلامی
ایران داوری
اخبار و مقالات حقوقی
پایگاه علمی آکسفورد
پایگاه نشریات الکترونیکی دانشگاه تهران
فقه پلی است برای حقوق
وبلاگ حقوقی حسین گرامی
وبلاگ حقوقی حقیقت
وبلاگ حقوقی محمد امین بهمنی
وبلاگ حقوقی محمد حسن آزادی خواه
بازپرس
حقوق نفت و گاز دکتر حقیقی
مدرسه حقوق مک گیل
مدرسه حقوق هاروارد
حقوق تکزاس
حقوق آکسفورد
مدرسه حقوق برکلی
دوماه نامه حقوق دانشگاه بوستون
حقوق دانشگاه ییل
مرجع معرفي وبلاگ هاي حقوقي
westlaw
findlaw
وبلاگ حقوقی برزو علیپور
جست و جوي قوانين روزنامه رسمي
شبكه حقوق
قوانين فرانسه
قوانين انگلستان
روزنامه هاي ايران
سايت استاد محقق داماد
سايت حقوقي دكتر تركستاني
بانک اطلاعات نشریات کشور
دیوان عالی کشور افغانستان
پژوهشکده باقرالعلوم
اسناد سازمان ملل
پژوهشگاه حوزه و دانشگاه
مرکز اطلاعات و مدارک اسلامی
قانون عقوبات مصر
کتب فقهی
دانشگاه الازهر مصر
پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری اسلامی ایران
پایگاه اطلاع رسانی دولت
سایت حقوقی هدی
اداره کل بورس و امور
مرجع تمام مقالات حقوقی
 
 
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به محمد رضا قندهاری وکیل پایه یک دادگستری میباشد.